Поради уличен дефект денеска без вода од 10 часот ќе бидат жителите на улиците „Иван Козаров“, „Емил Зола“ и дел од „Борис Трајковски“, „Виктор Иго“, Драга Стојанова“ и „Невена Георгиева-Дуња“.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.