Корисниците од населбата Лисиче (бараки) денеска од 9:45 часот се до санирањето на дефектот ќе бидат без вода.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и канализација“ прекинот со водоснабдување е поради изведување на водоводен приклучок ф-80мм на улиџца Црноризец Храбар“ 23, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата Лисиче (бараки). Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:45 часот до завршување.

СПОДЕЛИ

печатииспрати
СКОПЈЕ
И покрај големиот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.