Поради уличен дефект денеска од 10:50 часот без водоснабдување се дел од жителите на населбата Инџиково, соопшти јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.