Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека денеска, поради промена на ППХ (противпожарен хидрант) ф 80 мм на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов бб, прекинато водоснабдување ќе имаат од 9 часот до завршување корисниците на дел од Митрополит Теодосиј Гологанов и дел од булеварот Свети Климент Охридски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.