ЈП „Водовод и канализација“-Скопје известува дека денеска, од 09 30 часот, без вода ќе бидат улиците „Илија Ристевски“, „Партизански Пат“ и место наречено Три Круши во Драчево.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато поради исклучување на стара мрежа ф 80 мм на улица „Партизански Пат“ бб.

Корисниците ќе бидат без вода од 09 30 часот до завршување на интервенцијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.