Поради дефект на улица Тошевска бб, без вода од 09:25 часот се корисниците од улиците Драчевска, Партизански пат, Илија Ристевски и Сердарот во Драчево, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прекинот во водоснабдувањето ќе таре до санација на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.