Без струја утре од 8 до 15:30 часот ќе биде дел од Ржаничино во општина Петровец.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека без електрична енергија ќе останат корисниците од главната улица во селото Ржаничино, како и објектите под мостот кон селото Коњари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.