ЕВН Македонија информира дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија, утре ќе останат корисниците од следните локации:

– од 08:30 до 15:00 часот, повремени прекини ќе имаат корисниците од дел од ул. Козара. (Општина Центар)

– од 09:00 до 11:00 часот и од 12:00 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе бидат корисниците од дел од ул. Лука Геров. (Општина Ѓорче Петров)

– од 09:00 до 13:00 часот, дел од с. Зелениково во близина на општината. (Општина Зелениково)

– од 09:00 до 15:00 часот делови од улиците: Индира Ганди и Пелагонија. (Општина Шуто Оризари)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.