Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека:

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници:

на ден 17.01.2022 година (понеделник:

•од 09:00 до 11:30 часот, корисниците од ул. Борис Трајковски крак бр. 1 и бр. 7. (Општина Kисела Вода)

•од 14:00 до 15:00 часот, корисниците од ул. Димо Хаџи Димов куќни броеви од бр. 40 до бр. 68.(Општина Кисела Вода )

на ден 18.01.2022 година (вторник):

•од 08:30 до 14:00 часот, корисниците од ул.Петар Драпшин, куќни броеви: 1, 4, 5 и 7. (Општина Кисела Вода)

•од 08:30 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул. Малешевска. (Општина Кисела Вода)

•од 13:00 до 15:30 часот, корисниците од дел од ул. Костурски Херои куќни броеви: 49 , 51, 53 и 55. (Општина Карпош).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.