Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе бидат делови од општините Сарај, Ѓорче Петров, Карпош и Гази Баба.

Според информациите од Регионалниот центар за управување со кризи, од 08:30 до 13:30 часот без струја ќе останат корисниците од селото Кондово во општина Сарај, како и селата Кучково и Грачани во општина Ѓорче Петров.

 Од 09 до 10 часот без електрична енергија ќе бидат жителите на дел од улицата „Прашка“ во општина Карпош, а од 09 до 13 часот корисниците од улицата „Трифун Хаџи Јанев“ бр. 5, 8 и 10, како и жителите од улиците „Лазар Поп Трајков“ бр. 17 и бр.16 и од „Македонска Бригада“ бр.4 во општина Гази Баба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.