Од ЕВН Македонија информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Студеничани, Кисела Вода, Илинден, Чаир и Бутел.

Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе бидат корисниците од селото Варвара (општина Студеничани); ул. Малешевска, ул. Малешевска 1, ул. Маркова Река, дел од ул. Славка Динкова, дел од ул. Таки Даскалот, ул. Антон Димитров (општина Кисела Вода).

Во периодот од 8 до 15.30 часот струја ќе немаат корисниците од фирмата „Суташ-Илинден“, ДМ „Транс“, „Волво“, Живинарска фарма, ТС „Птичјеводство 3“ (општина Илинден),

Од 8 до 13 часот корисниците од ул. Кримска од бр.20-50, ул. Кумбара од бр.30-55 (општина Чаир)

Од 9 до 13 часот корисниците на дел од ул. Иван Манолев куќи 3 А-Б до 9 А-Б дел од ул. Иван Манолев (општина Бутел).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.