Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Сопиште и Чучер Сандево, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 10:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Гиго Михајловски“ во општина Карпош.

Во периодот од 09 до 14 часот без струјата ќе бидат корисниците од улиците 21, 24 и 29 во селото Сопиште, а од 09 до 15 часот без напојување со електична енергија ќе останат корисниците од селото Долно Блаце и основното училиште во ова село.

Во периодот од 10:40 до 14:50 часот без струја ќе бидат корисниците од улицата „Петре Пирузе“, Општина Карпош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.