Во одредени од денешниот ден без електрична енергија ќе останат делови на Кисела Вода, Центар, Гази Баба и Карпо, иформираат од ЕВН Македонија.

Во периодот од 8:00 до 11:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од ул. Сердарот – улица 2 (општина Кисела Вода);

Од 8:30 до 11:30 часот, корисниците од ул. Ганчо Хаџи Панзов од бр.2 до бр.10 (општина Центар);

Од 13:00 до 14:00 часот, дел од корисниците од ул. Осма ударна бригада, како и корисниците од ул. Вељко Влаховиќ бр.14, 16, 26 и 28 (општина Центар).

Од 8:30 до 12:00 часот, објектот на магацинскиот простор на ТП „Шмеки“, како и околните објекти во негова близина (општина Гази Баба);

Од 9:00 до 14:00 часот, дел од корисниците од ул. Љубљанска (општина Карпош);

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.