Од „ЕВН Македонија“ известуваaт дека без електрична енергија ќе останат делови на Карпош, Центар, Студеничани, Аеродром и Гази Баба.

Од 9 до 11 часот без струја ќе бидат корисниците од улицат 3, дел од Горно Соње (општина Сопиште), како и корисниците на улицата Јуриј Гагарин зграда 21/2, зграда 23/4, улицата Миле Поп Јорданов бр. 16 (општина Карпош); од 8.30 до 16 часот корисниците од улицата Славка Недиќ бр. 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, улицата Дебарца бр. 65 (општина Центар); од 9 до 12 часот корисниците од улицата 18 во с. Бардовци (општина Карпош), како и корисниците на дел од с. Маркова Сушица (општина Студеничани).

Од 9 до 13 часот струја ќе немаат корисниците од дел од улицата Анастас Митрев, дел од улицата Венјамин Мачуковски, дел од корисниците во близина на маркетот „Зур“ (општина Аеродром); од 12 до 14 часот корисниците од улицата Јуриј Гагарин бр. 25 и бр. 43, улицата Миле Поп Јорданов бр. 5 А и бр. 40 (општина Карпош); од 8.30 до 13 часот корисниците од село Стајковци, дел од улицата 6 кај земјоделската аптека, дел од улицата 6 зад Месната заедница (општина Гази Баба).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.