Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа,без електрична енергија ќе останат делови на Ѓорче Петров, Сопиште, Карпош и Аеродром.

Од 8:00 до 14:00 часот, без струја ќе биде селото Орман (општина Ѓорче Петров), од 8:30 до 14:00 часот, улици 14 и 16 во селото Сопиште (општина Сопиште), од 9:00 до 14:00 часот, ул. Генерал Михајло Апостолски од бр. 1 до бр. 50 и бул. Партизански одреди од бр. 51 до бр. 81 (општина Карпош) и од 10:30 до 12:00 часот, објектите на патот од с. Горно Лисиче кон с. Долно Лисиче (општина Аеродром).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.