Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на 9.2.2022 година (среда) поради веќе закажани технички зафати во системот, без електрична енергија ќе останат:

– во време од 9:00 – 12:00 часот дел од корисниците од с. Нова Брезница, делот од кстосницата за црквата кон Кула (о. Сопиште) и

– во време од 12:00 – 14:00 часот исто така дел од с. Нова Брезница меѓу крстосницата за Козјак и кон Кула и кон Црквата (о. Сопиште).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.