Без напојување со електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе бидат корисниците од село Батинци во Општина Студеничани.

Како што соопшти РЦУК по известување од „ЕВН Македонија“ АД, прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.