Населбите Батинци и Љубош поппаднево ќе немаат вода поради дефект на водоводната мрежа.

ЈП Водовод и канализација информира дека има дефект на цевка Ф200 мм кај гробиштата во Батиници. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до поправка на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.