Жена е пронајдена во населба Крапош, според статусот кој е објавен на Фејсбук таа тврди дека се вика Вера Томашевска. Се бара семејството на госпоѓата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.