Заради обилните врнежи во текот на изминатите 24 часа настана заматување на водата, известуваат од Комуна Крушево.

Оттаму апелираат до граѓаните да не ја користат за пиење или пак доколку се конзумира истата задолжително да се преврива.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.