Се бара помош за момчето кое вчера настрада од струен удар на железничката станица во скопско Трубарево. Момчето се наоѓа во Клиничкиот центар во Скопје. Според апелот потребен е хеликоптер кој ќе го пренесе момчето до Словенија.

 

Дечки, потребен е итно хеликоптер за Словенија за дете кое има изгореници од 4 степен ( повеќе од 80% изгореници ) од струен удар на железничка пруга.

Филипче е на продолжен викенд и не може да даде дозвола.
Ако има некој да помогне како да се изведе тоа НАЈИТНО ЗА ДА СЕ СПАСИ ЖИВОТОТ на детето, Ве молам пишете.

Колку повеќе share, поголеми се шансите да спасиме живот ⚠️

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.