Циклонот „Андреа“ беснее во регионот, а веќе пристигна во Македонија, а со себе донесе врнежи, грмежи и силен ветер.

Дождот денеска скоро без престан врне низ Македонија.

Еве ја состојбата во моментов:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.