Укината е  забраната за движење на камиони на планинскиот премин Плетвар, но возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано, информира АМСМ.

Од 13:30 часот, како што посочуваат, се укинува и забраната за тешки товарни возила на патниот правец Струга-ГП Ќафасан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.