Утрешниот ден, петок нема да биде работен ден за православните верници. Се празнува Духовден. Следен неработен ден кој ќе ни донесе продолжен викенд е 2 август.

По овие празници, до крајот на годинава следни неработни денови не очекуваат на 8 септември па на 11 октомври.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.