Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов пред два дена стана татко.

По раѓањето на синот, Иван направи забава на која присуствуваа и бројни познати личности.

Меѓу нив беше и славниот музичар Владимир Четкар кој го откри името на бебето.

Внукот на Ѓорѓе Иванов го доби името на својот дедо.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.