Разликата од 53 години не е пречка во љубовната врска помеѓу 74-годишниот Милојко Божиќ и 21-годишната Миљана Богдановиќ.

Како што пренесува српски „Телеграф“, Милојко ја запросил младата Миљана минатата недела, а свадбата е закажана за септември.

Божиќ со години работел во Белград, а кога се вратил во родното село се запознал и се вљубил во младата Миљана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.