Мајка предизвика вистинска бура на социјалните мрежи, кога преку пост на „Инстаграм“ сподели дека има интимни одоси со сопругот додека нивниот син е во истата соба.

Американката Сели Мустанг, која на 15 февруари го роди синот Азур Ситара, смета дека општеството треба да престане да ја стигматизира интмимноста. Таа на своите следачи им објасни дека според неа е природно таа да се зближи со својот сопруг Мич Гобел, иако нивниот син е во истата соба.

Таа не издржа во одбрана на својот став, зошто по многуте коментари за колку тоа е неприкладно, реши да го избрише постот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.