Еден од нашите најдобри ракометари Стојанче Стоилов наскоро ќе стане татко, објави еспресо.мк.

Неговата избраничка се вика Деница, од Скопје е и по професија е уметник.

Инаку, пред две недели Стојанче Стоилов со македонската ракометна репрезентација учествуваше на Европското првенство на кое не изборивме настап во завршницата на натпреварувањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.