Роденденот на Жељко Јоксимовиќ бил одлична можност целото семејство да се собере и да прослави. Освен сопругата Јована, четирите деца на Жељко, се пијави и мајката на Жељко.

Весна дури споделила и фотографија од собиранката со зборовите „Среќо мајкина, среќен роденден“.

View this post on Instagram

Sreco mamina SRECAN TI RODJENDAN💗

A post shared by Vesna G Joksimovic (@vesnagjoksimovic) on

Среќната баба не запре тука со објавување, па со јавноста сподели и фотографија од својот првенец со првата гордост – внуката Мина.

View this post on Instagram

Lepote moje💗💗💗💗

A post shared by Vesna G Joksimovic (@vesnagjoksimovic) on

View this post on Instagram

Moja lepotica!💗

A post shared by Vesna G Joksimovic (@vesnagjoksimovic) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.