Пред еден месец, популарната турска актерска двојка, Фахрие Евџан и Бурак Озчивит или попознати како Бали Бег и Неџла, станаа родители на своето прво дете.

Нивниот наследник го носи името Каран, а турските медиуми го следат секој новитет позврзан со бебенцето.

Деновиве Фахрие на својот Инстаграм профил објави видео на кое на својот мал наследник му пее приспивна песна, а истото собра илјадници лајкови и коментари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.