Популарниот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар новата година ја дочека со прекрасна вест.

Неговата сопруга, поранешната водителка, манекенка и мис на Македонија, Сања Николиќ е бремена.

Ќе бидам татко. 2020 ќе биде мојата најсреќна година. Ви ги посакувам моите убавини“, напиша Слаткар на Фејсбук и на Инстаграм.

 

 

View this post on Instagram

 

I’m gonna be a daddy 😁 2020 ke bide mojata najsrekna godina 😍 Vi gi posakuvam moite ubavini ❤️ Happy New Year 🎆

A post shared by Slatkaristika (@iamslatkaristika) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.