Извесен Стојан Цицка, пeдoфил од Скопје, што како што самиот пишува вработен во Железара, наведува 13-годишно девојче од Лесковац, а комуникацијата меѓу него и девојчето е објавена на српската Фејсбук група „Stop Pedofiliji SP“.
Стојан го прашува малолетно девојче дали сака да има дечко од Скопје, без разлика што девојчето му пишува на Стојан дека има само 13 години. Девојчето го прашува да не е некоја зафрканција ова, и ако е стварно Стојан да направи селфи со прст на чело. Малолетното девојче го прашува Стојан дали му смета што има само 13 години, а Стојан и одговара дека не му смета и таа да му се јави за тој да ја “чува”.

 

Повеќе на ЛИНКОТRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.