Претседателот на Австриската народна партија (ОВП) и поранешен канцелар Себастијан Курц на Инстаграм ја објави првата фотографија со новородениот син и го откри неговото име.

Поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека неговата девојка Сузан се породила во саботата наутро и родила син. Курц денеска на својот Инстаграм профил ја објави првата фотографија со семејството и откри дека неговиот син ќе се вика Константин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.