Специјалисти за биоенергија на фенг шуи тврдат дека нередот во куќата исто така значи и неред во главата.

Што значи нередот во кујната?

Кујната е извор на изобилство, енергија и благосостојба, таа е срцето на домот. На крајот, нашата состојба зависи од тоа што јадеме, како и од расположението на оној што го подготвил оброкот. Ако кујната е полна со ѓубре, празни тегли, лименки, несредени и пренатрупени полици, немојте да се изненадите што не можете да се ослободите од вишокот килограми. Исчистете ја кујната и благосостојбата ќе влезе во вашиот дом. Финансиски и емотивно. Храната треба да се чува во чистота, удобност, среде светлина, и само тогаш ќе донесе корист, а не штета.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.