Верица Шерифовиќ, мајката на Марија, се оперирала од рак на дојката кој и бил откриен случајно за време на рутински преглед.

Верица минатата година откри промени на дојката и веднаш беше упатена на дополнителни анализи и и беше дијагностициран канцер. Марија беше очајна кога дозна дека мајка ѝ е болна. Веднаш ја однесе кај најдобрите стручњаци. Кога им кажаа дека ракот е во почетна фаза и може да се реши оперативно им олесна, открил извор близок до пејачката, која постојано била покрај мајка си за која е многу врзана.

Кога слушнаа дека се е во ред беа пресреќни. Оттогаш Верица оди на редовни прегледи и контроли, а веќе се врати и на настапите, заклучува истиот извор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.