Се породи српската пејачка Сека Алесиќ. Бебето ќе се вика Јован.

Иако беше планирано наследникот да се вика Исак, сепак, пејачката се предомисли.

Пејачката се огласи на социјалните мрежи по породувањето. Објави фотографија и објасни зошто сепак, таа и сопругот решиле да му го дадат името Јован на бебето.

Не како ние сакаме, туку како Господ ќе каже. После нашата слава Свети Јован, утринава се роди нашиот Јован. И таткото сакаше да биде Јован. Ако следното бебе биде машко, ќе се вика Исак, напиша Сека Алексиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.