Пејачот и бизнисмен Дарко Гелкев – Брејк и неговата сопруга, Драгана Клопчевска утрово добија ќерка. Пресреќната мајка Драгана објави фотографии од ќерката Деа, која се роди во една приватна скопска болница.

„Во 03:44, денес се роди Деа, 3340 грама, 52 сантиметри со апгар тест 9/10. Те сакаме малечка наша“, напиша Драгана на својот Фејсбук профил.

Постариот син на Драгана и на Брејк , Давид има неполни шест години, а Брејк има син и од првиот брак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.