Семејството на Катарина Ивановска се прошири за уште еден нов член. 31-годишната манекенка го роди своето второ дете.

Македонската убавица доби ќерка која ќе се вика Кира, по нејзиниот татко Кире Ивановски.

Веста ја сподели нејзината пријателка Тамара Тодевска.\

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.