Портпаролката на Државната изборна комисија, Љупка Гугучевска викендов стапи во брак со својот партнер.

Таа објави фотографија под која напиша: Обраќајте ми се со Госпоѓа, а не госпоѓица. Под фотографијата следуваа многу честитки.

Денеска е празникот на вертата, надежта и љубовта, а Гугучевска го слави својот именден, па на својот профил на Фејсбук порача:

„А сега, остануваат овие три работи: верата, надежта и љубовта; најголема меѓу нив е љубовта“ (1 Кор. 13:13). “

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.