Јоана Деан По Христова (25), ќерката на Гордана Деан Поп Христова и македонскиот актер Кирил Поп Христов се омажи во Еквадор.

Веста на социјалните мрежи ја објави среќната мајка Гордана, споделувајќи дека Јоана наскоро ќе стане мајка. „Се омажи нашето бебе и ќе има бебе“, напиша Гордана.

Јоана се омажи со Родриген Сориа Хозе Луис со кого беше во врска подолго време. Кили со семејство одамна се преселија во Еквадор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.