Дваесет и тригодишна трудница, сака да се разведе од својот сопруг откако открила како тој сака да ја крсти нивната неродена ќерка.

Нејзиниот сопруг(24) рекол дека тој ќе го крсти ова бебе, а таа може да го крсти наредното, но сопругата останала со скршено срце откако открила кое име го избрал сопругот.

Тој избрал име кое е многу слично со името на неговата поранешна девојка, за која сопругата вели дека многу ја сакал. Таа вели дека неговата поранешна девојка им создавала многу проблеми во почетоците на нивната врска.

Девојката својот проблем го напишала на „Редит“ и побарала совет објаснувајќи ја ситуацијата. Таа добила многу пораки, а повеќето од нив советувале дека тоа е недозволиво.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.