Невеста одбила да ги покани на свадба членовите на семејството коишто не се вегани како неа. Приказната беше споделена на интернет и предизвика многу различни реакции.

Кога семејството се обидува да те натера да се чувствуваш виновна што не сакаш да ти дојдат на твојата веганска свадба, иако се омнивори. Им кажав дека не се поканети на мојата свадба зошто не сакам убијци на денот кој треба да е еден од најубавите во мојот живот, раскажува невестата.

Според неа, семејството нема што да бара на веганска свадба.

Кога им ја кажав веста ме нападнаа, но не ми е жал што сум „кучка“, бидејќи не сакам да попуштам пред моите принципи, вели таа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.