Поп-ѕвездата од Порторико Рики Мартин (47) и сопругот Јосеф го очекуваат четвртото дете со помош на сурогат мајка.

Двојката ги има близнаците Матео и Валентино (11) и ќерката Лусија (8 месеци).

Сакаме големо семејство, изјави Мартин.

Од светскиот магазин „Пипл“ тој е номиниран за еден од најубавите мажи во светот. Тој, исто така е основач на Фондацијата „Рики Мартин“, непрофитна организација која собира пари за сиромашните и болните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.