Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по втор пат стана татко.

Поубав поклон за роденден и не може да се добие. Денеска ни се роди Миа. Нашата керќичка, нашата принцеза. Од оваа година роденденот има друго значење“, напиша Рашковски на неговиот фејсбук профил.

Инаку, Рашковски денеска го прославува неговиот 35-роденден.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.