Антонио Милошоски, пратеник и поранешен министер за надворешни работи и неговата сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството.

Милошоски со радост ја сподели информацијата дека по петти пат ќе стане татко. Тој веќе ги има ќерќите Дариа (4), Михаела (2), Илина (1), како и поголемиот син Давид (12).

Овој пат тие ќе добијат братче.


Целиот текст на Вечер

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.