Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл ќе имаат уште едно дете, потврди синоќа нивниот гласноговорник.

Тој рече дека „може да потврди дека двегодишниот Арчи ќе стане постар брат“, пренесува „Гардијан“. Арчи е првото дете од бракот на принцот Хари и Меган Маркл.

Војводата и војвотката од Сасекс се многу среќни што ќе имаат уште едно дете, додаде претставникот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.