Англиската принцеза Шарлот цврсто ја држеше мајка си за рака, додека принцот Џорџ лежерно одеше до својот татко, на првиот училишен ден.

Принцот Вилијам и сопругата Кејт ги испратија двете дечиња во училиштето Thomas’s Battersea во Лондон, облечени во школска униформа.

Една година во приватното Thomas’s Battersea училиште каде одат кралските дечиња чини речиси 19.000 фунти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.