Наталија Михајловска од Битола, студентка на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип на Факултетот за медицински науки, на само 25 години ја водеше најтешката битка во својот живот, но сега тоа е зад неа, а по завршувањето на хемотерапијата нејзиниот партнер ја изненади со прекрасно запросување.

Сега има 26 години и почнува одново уште посилна од претходно.

По завршувањето на хемотерапијата нејзиното момче клекна пред неа и ја побара нејзината рака.


Целата приказна за битката на Наталија на Црнобело

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.