По прекинувањето на љубовна врска со косовски државјанин во Германија, Маја Крстевска, нејзиното семејство, но и пријателите се жртви на интернет тортура. Косовецот кој во моментот живее го Германија ѝ се заканувал на Маја дека ако не му праќа експлицитни фотографии негови луѓе ќе го киднапираат нејзиниот 9-годишен син и ќе го однесат во Гњилане, Косово.

Тој одел дотаму што од неа барал со нож да си прави рани на рацете преку видео повик.

Целата сторија на „Сител“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.