Снимка од една крштевка во САД привлече големо внимание во мидиумите. Иако оваа церемонија започнува убаво, малку фалеше да зврши кобно.

Крштевката се случува во баптистичка црква, а се тргнало наопаку кога бебето буквално му испадна од раце на свештеникот среде обредот додека ја полева со вода, а притоа удира во мермерната подлога.

Бебето се исплаши и веднаш заплака, но за среќа минало без повреди.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.